Skanowanie filmów

Ocal swoje stare zdjęcia. Uratuj setki klisz, tysiące bezcennych negatywów. Zapisz je w postaci cyfrowej, zachowując doskonałą, jakość oryginału. Twoje stare negatywy leża zapomniane i nie oszukuj się oznacza to dla nich powolna śmierć. Nie wytrzymują konkurencji łatwej i szybkiej fotografii cyfrowej. Cóż z tego, że cyfrowym zdjęciom brakuje tego "czegoś", że ich ilość nie idzie w parze, z jakością.

Stare zdjęcia blakną, a negatywy można zniszczyć lub zgubić. Warto zadbać, zatem już dziś o cyfrowe zarchiwizowanie fotograficznych zbiorów. Przedstawiamy prosty sposób cyfrowego archiwizowania negatywów i slajdów.

Technologia

A teraz wyobraź sobie, że, wszystkie swoje pamiątkowe negatywy możesz zapisać w postaci cyfrowej, ale z zachowaniem najwyższej, jakości klisz! Zdjęcia na CD i DVD, skatalogowane, łatwo dostępne, korzystając z dobrodziejstw technologii cyfrowej, ale o dużo lepszej, jakości.

Od teraz taką właśnie możliwości daje skorzystanie z skanera NIKON COOLSCAN zaprojektowanego specjalnie dla profesjonalistów daje możliwość skanowania slajdów, negatywów kolorowych jak i czarno białych. Każdy skan jest ręcznie korygowany pod względem kolorystyki, jasności itp.

Oznacza to, że z negatywu możesz uzyskać odbitkę nawet 30 x 45 cm. Skanery Nikon z serii Coolscan posiadają System Zarządzania Kolorami - Nikon Color Management System . Wszystkie skany wykonujemy z włączoną funkcją sprzętowego usuwania rys , ( funkcja ta NIE DZIAŁA w przypadku filmów czarno-białych srebrowych!), funkcja przywracania wyblakłych kolorów sprzętowej redukcji ziarnistości (filmy o dużej czułości), oraz sprzętowej korekty jasności obrazu i wartości ekspozycji co wydatnie podnosi jakość skanów Skanery. COOLSCAN firmy Nikon to jedyne skanery, w których jako źródło świetlne zastosowano diody .

Technologia, optyka ED:

  • Color Management System /system zarządzania kolorami/,
  • /sprzętowe usuwanie rys/,
  • /funkcja przywracania wyblakłych kolorów/,
  • /sprzętowa redukcja ziarnistości/,
  • /sprzetowa korekta jasności obrazu/,
  • Rozdzielczość optyczna,
  • Oświetlenie generowane przez diody LED zapewnia spójną charakterystykę kolorów,
  • ED zapewnia optymalną jakość skanowania,

Co otrzymuję jako ostateczny produkt ?

To zależy od wcześniejszych ustaleń, ale standartowo skan w rozdzielczości 2900dpi.
Zastosowanie - www, odbitki, wydruki formatu 30x45cm. Plik - JPG lub TIF RGB 24bit <> 4000x6000pix.

Czy wiesz, że:

Soczewka skanera COOLSCAN IV ED jest najważniejszym elementem, od którego zależy wysoka, jakość skanowania. Jak można oczekiwać od światowego lidera technologii optycznych, firma Nikon montuje w każdym ze swoich skanerów soczewki najwyższej, jakości, w porównaniu ze zwykłym szkłem, używane w naszych układach optycznych soczewki ED (ekstra niska dyspersja) zapewniają najwyższe parametry ostrości, rozdzielczości i kontrastu, jak również odwzorowania koloru, nasycenia i precyzji. Żaden inny producent skanerów dostępnych na rynku nie osiągnął takiej doskonałości elementów optycznych, jakie posiada Nikon.

Zapraszam do naszej galerii z przykładami skanowanych materiałów


© Autorem fotografii jest Maciej G. Szling.
Jakiekolwiek wykorzystanie fotografii bez zgody autora zabronione!